Menisküs Belirtileri

Menisküs Tedavisi

Menisküs Nedenleri

Menisküs Yırtığı

Menisküs Cerrahisi

Menisküs Lezyonları Nasıl OluşurMenisküs TedavisiMenisküs yırtıklarının başlangıç tedavisi RİCE olarak kısaltılmış protokoldür:

Rest (istirahat)

İce (buz uygulaması)

Compressıon (bası uygulamsı ,bandaj gibi)

Elevatıon (dizin yukarı alınması) şeklinde özetlenebilir,

Menisküs Tedavisi

Bu tedavinin takibinde dizde kitlenme ve kronik yakınmalar gibi şikayetler gelişmez ise tedavi istirahat süresi boyunca sürer ve biter. Meniskünün sadece 1/3 dış (eklem kapsülüne yakın) bölümünde kan dolaşımı vardır. Bu bölgelerdeki yırtıklarda , menisküs kendi beslenmesi sayesinde yırtığın tamirini sağlar. 2/3 iç bölgede ise tam bir tamir olmaz. Yinede her zedelenmiş menisküs bulgu verecek diye bir kural da yoktur.

Cerrahi tedavi menisküsün iyileşemediği ve şikayetler oluşmaya devam ettirdiği zamanlarda planlanmaktadır. Yırtık ve şikayete neden olan menisküs yırtıkları kıkırdakta aşınmaya ve ileri dönemde kireçlenmeye neden olur. Genç, aktif yaşam süren kişilerde menisküs yırtıklarının ameliyat edilmesi önerilir.Yırtığın tipine ,eşlik eden başka bir patoloji olup olmaması,hastanın yaşına göre doktorunuz uygun tedaviyi, planlayacaktır. Cerrahi sonrası rehabilitasyon tedavinin önemli bir parçasıdır.


Menisküs Tedavisi Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

7 Yorum Yapılmış "Menisküs Tedavisi"

ayşe

Benimki doktorun dedigine ve rapora gore grade 3yirtigiiymiş doktor illa amelyat ol diyor sizce ne yapmaliyim

24.02.2014

serhat

arkadaşlar ankarada menüsküs ameliyatını hangi doktora oldunuz isim verirmisiniz

24.02.2014

fatih

arkadaşlar iki defa ameliyat oldum menisküsten çok kolay bir ameliyat ikinci gün hastane koridorlarında koşmaya başladım abartısız biraz acı çekiyorsunuz ama ilerisi için önemli bir adım.ameliyattan sonra 3 tane egzersiz hareketi var ne kadar çok yaparsanız o kadar çok çabuk iyileşirsiniz.dediğim gibi ikinci gün yürümeye başlarsınız 1 aydan normale dönüyorsunuz 4 ay sonrada spora başlıyorsunuz.

07.02.2014

nilgün

2. derece menisküs teşhisi konuldu ve fizik tedavisi verildi bana. fakat buz uygulaması yapılması gerektiği söyleniyo yukarda. ama bana sıcak su torbası tedavisi uygulanıyo bu doğru bişey mi???

18.05.2013

ahmet

arkadaslar ameliyatı kolay bir ameliyat ben yaklasık bir ay önce oldum. iyileşme süresi bayagı zaman alıyo amelıyat sonrası kalkıp yürüyebiliyosun ama bayagı sıkıntılı egzersızlerı ıhmal etmeden yapmak gerekiyo. amelıyat sonrası eskı saglıgına kavusulurmu sorusunu cevaplayayım ben bir ay oldu halen sıkıntılıyım ona göre kararınızı verin.

27.04.2013

MEHMET

AMELİYAT ZORMU AMELİYTTAN SONRA İYİLEŞME SÜRESİ NE KADAR VE AMELİYAT SONRASI ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞURMU

28.03.2013

Admin

Menisküs Tedavisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Menisküs Tedavisi konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Menisküs, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014